Pogorszenie stanu skóry podczas leczenia trądziku

Mam lat 16 od 1,5 roku mam trądzik. Od 6 miesięcy chodzę do lekarza od skóry, który niby ma mi pomóc. Po 6 miesiącach leczenia przez stosowanie leków widzę tylko, że mam większy trądzik niż miałem. Również wyskoczył mi na plecach. Chodziłem na solarium by go zwalczyć, brałem różne leki, peelling, byłem u kosmetyczki na wyciskaniu pryszczy i wszystko NIC. Mam z tygodnia na tydzien coraz więcej. Myślę, że jest to spowodowane codziennym poceniem się. Przez trening się pocę codziennie, może mi ktoś coś doradzi jak zwalczyć trądzik?
ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Szkoda , że nic nie napisał Pan o preparatach jakie Pan stosował oraz o aktualnym stanie skóry.
Często zdarza się, iż rozpoczęcie leczenia wiąże się z zaostrzeniem (przejściowym) zmian. Proszę spróbować raz jeszcze zaufać lekarzowi, który z pewnością dobierze właściwe preparaty lecznicze oraz pomoże w wyborze preparatów kosmetycznych w pielęgnacji skóry.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.


Proszę nie korzystać z solarium ono na chwilę uspokoi skórę, a po chwili wszystko wróci w zdwojonej sile.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty