Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pogorszenie widzenia

Bardzo proszę o radę. Mam 36 lat i miałem ten sam przypadek około 15 lat temu. Jest to pogorszenie widzenia, trwające około 1 godziny. Objawy są następujące i pojawiają się rano. Własnie dziś, będąc w pracy, siedząc przy biurku, zacząłem widzieć na środku pola widzenia migoczącą plamkę, coś jak gwiazdę (tzw. efekt po patrzeniu w żarówkę), lecz ta gwiazdka, a właściwie plama zaczęła się powiększać, przekształcając się w okrąg coraz większy i rozlewając się na całe pole widzenia obydwu oczu. Ten okrąg, a już nie plama w środku, miała coraz większą dziurę, przez którą zacząłem lepiej widzieć, natomiast brzegi tego okręgu rozlewały się na zewnątrz pola widzenia i zaniknęły po jakiejś godzinie. Bardzo się przestraszyłem, ponieważ już taką sytuację miałem, jak wcześniej wspomniałem, około 10 lat temu. Nie wiem co to jest i czy powinienem to leczyć. Bardzo proszę o diagnozę! Z góry bardzo dziękuję, z poważaniem.

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Jak zakraplać oczy?

Zespół suchego oka czy pieczenie oczu wiążą się z aplikacją kropli do oczu. Niektóre krople muszą zostać zaaplikowane w gabinecie okulistycznym. O prawidłowej aplikacji kropli oraz o diagnostycznym zakraplaniu oczu opowiada lekarz okulista Anna Otto.

Proponuję udać się do lekarza okulisty, gdyż jest wiele przyczyn zaburzeń pola widzenia. Lekarz dokładnie oceni opisywane przez Pana objawy. Postawienie ostatecznego rozpoznania możliwe będzie po przeprowadzeniu badania oraz zebraniu wywiadu dotyczącego nie tylko Pana wzroku, ale także ogólnego stanu zdrowia. 

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy