Pogorszenie widzenia u 26-letniej osoby

Witam! Mam 26 lat, od kilku lat noszę okulary ponieważ jestem krótkowidzem(dobrał mi je optyk). Ostatnio zauważyłam że pogorszył mi się wzrok, nastapiło to po migrenowym bólu głowy, jednoczesnie pojawiło się coś takiego jak utrata części pola widzenia, po około 15 min ustapił i bół głowy i zaburzenia wzroku. Od tamtej pory widzę gorzej, mam problemy z lokalizacją przedmiotów, jak jest ciemno również mam problemy z widzeniem, pisząc czy czytajac literki mi przeskakują i odczytuje błędnie wyrazy. Moje oczy są jakby przeszklone i mam wrażenie, że jedno oko mi łzawi, do tego pojawiły się zawroty głowy. Proszę o odpowiedź bo naprawdę mnie to nie pokoi i drażni...Z góry bardzo dziekuję. Pozdrawiam. Magda
26 LAT ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam,

Dla zaburzeń widzenia o podłożu migrenowym typowy jest ich przemijający charakter. U pani od napadu migreny utrzymują się objawy wzrokowe, do tego pojawiły się zawroty głowy, dlatego w tej sytuacji sugeruję w pierwszej kolejności skonsultować się z neurologiem. Objawy sugerują bardziej podłoże neurologiczne niż okulistyczne, ale wizyta u okulisty również jest wskazana, tym bardziej, że okulary dobierał Pani optyk (a zawsze przed dobraniem szkieł warto wykonać badanie okulistyczne).

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.