Pogrubienia nerwów rdzeniowych w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa
Witam, miałam RM odc C-kręgosłupa (mam zdiagnozowaną NF1 i bóle kręgosłupa odcinek zarówno szyj-pier,jak i lędźw), ...W obwodowych częściach otworów międzykręgowych C7/Th1 i Th1/2 symetryczne osełkowate pogrubienia nerwów rdzeniowych ok. 5x5x8mm z niewielkim wzmocnieniem w fazie kontrastowej badania-większe niż przeciętnie zwoje nerwowe?/nerwiakowłokniaki w przebiegu NF1...Moje pytanie:czy będę poddana zabiegowi w celu usunięcia ich?czy są małe?czego powinnam się spodziewać na wizycie u lekarza?

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Proszę udać się do lekarza, który zlecił wykonanie badań, gdyż tylko on może je zinterpretować znając historię choroby. Decyzje o operacji podejmuje lekarz po analizie wyniku oraz ewentualnych objawach bólowych.