Pogrubienie tkanek miękkich tylnej ściany nosogardła

Witam! Pogrubienie tkanek miękkich tylnej ściany nosogardła, mogące odpowiadać powiększeniu migdałka gardłowego, ze znacznym zwężeniem przestrzeni powietrznej gardła-blok III stopnia wg. Cohena i Konaca. Jest to wynik badania radiologicznego syna lat 5. Chciałabym się dowiedzieć co to znaczy? z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oznacza to nic innego jak przerost migdała gardłowego - czyli patologię utrudniającą oddychanie i funkcjonowanie dziecka. Wskazana jest interwencja chirurgiczna.