Pojawiające się siniaki na nogach u 15-latki

Witam. Mam problem, od pewnego czasu pojawiają mi się siniaki na nogach( od razu powiem, że nigdzie się nie uderzyłam) wieczorami mam ich bardzo dużo lecz rano większość znika. Moja mama mówi, że to pękające naczynia. Czy to normalne w wieku 15 lat? Nogi bolą gdy pojawiają się te siniaki. Prosze o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego. Konieczne będzie wykonanie morfologii krwi z rozmazem orz oznaczenie układu krzepnięcia. Takie objawy mogą świadczyć o poważnej chorobie ( mogą lecz nie muszą). Doraźnie proponuję zażywać Rutinoscorbin lub witaminę C - uszczelnia ona naczynia. Nie mniej jednak wizyta u lekarza jest konieczna.