Pojawianie się bliznowca po laparoskopii a konieczność stosowania maści

Witam. Byłam u gin.na kontroli, przy okazji pokazałam mu blizny po laparoskopii (miałam w lutym),ponieważ niepokoiło mnie,że po takim czasie znowu zaczęły swędzieć. Lekarz powiedział,że muszę kupić jakąś maść na blizny, ponieważ zaczyna robić się bliznowiec i za chwilę będzie tam "dziura". I tu pytanie- czy jeśli dopiero zaczyna się robić bliznowiec to jest szansa,że sam się cofnie czy bez pomocy maści nie ma szans?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Samo niestety nic się nie cofnie. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza.