Pojawienie się gulek pod językiem na śliniance

Witam! Około 3 lat temu, pod językiem na śliniance podjęzykowej zrobiły mi się dziwne "gulki" (po prawej stronie), a cała ślinianka wydaje mi się lekko powiększona względem tej lewej. Gulki są twarde i mają około 3-4mm. Można je lekko przesuwać. Są bezbolesne. Początkowo myślałem, że mogą to być kamienie, ale czytałem, że coś takiego by bolało, a ja nie odczuwam bólu. Co to może być? Pozdrawiam.

To jednak najprawdopodobniej kamienie- niekoniecznie muszą boleć; bol pojawia się dopiero w momencie zatkania ujścia przewodów, przez które wypływa slina- wówczas zwłaszcza przy jedzeniu wzrasta ciśnienie w śliniance i wlaśnie boli. Jeśli wypływ śliny nie jest całkowicie zablokowany, nie musi boleć.
Co by to nie było, należy sprawę zbadać- zaczac od zdjęcia RTG dna jamy ustnej (każdy stomatolog, czy laryngolog skieruje), może przyda się USG.