Pojawienie się miesiączki po karmieniu piersią

witam mam 14 miesieczna coreczke od ponad miesiaca nie karmie jej piersia kiedy powinna pojawic sie miesiaczka
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Cykl miesiączkowy zależy od matki i tego, jak wrażliwa jest na hormonalny wpływ karmienia na organizm. Duże znaczenie ma także częstotliwość karmienia, korzystanie z butelki i smoczka, długość snu dziecka w nocy oraz rozszerzanie diety. Niektóre kobiety mają pierwszy okres po porodzie, gdy dziecko ma 1-3 miesiące, nawet jeśli karmią wyłącznie mlekiem z piersi. Inne mamy karmią również mlekiem modyfikowanym i doświadczają powrotu miesiączki dopiero w momencie odstawienia dziecka od piersi co zwykle następuje po 1-2 miesiącach.