Pojedyncze drobne pęcherze rozedmowe obustronnie

Witam. Bardzo się boje o moje zdrowie, chciałbym o interpretacje mojego wyniku badań. Dwufazowe TK .piersiowej Ognisko włóknistych zagęszczeń w segm. 5L. Pojedyncze drobne pęcherze rozedmowe obustronnie.Po za tym płuca bez zmian ogniskowych. Ww.chłonne śródpiersia niepowiększone. tt płucne drożne. Czy powinienem sie bać ? Proszę o pomoc.

Witam. Zagęszczenia włókniste mogą być wynikiem przebytych zmian zapalnych. Jeśli chodzi zaś o drobne pęcherze rozedmowe to mogą być one wynikiem wrodzonych zaburzeń budowy tkanki płucnej bądź przewlekłego palenia papierosów. Wynik badania w każdym przypadku powinien być interpretowany w kontekście bezpośredniego badania pacjenta.