Pojedyncze ogniska hyperintensywne w wyniku rezonansu magnetycznego głowy

proszę o interpretacje rezonansu : w istocie białej półkul mózgu widoczne pojedyncze drobne ogniska hyperntensywne w sekwencjac T2 podkorowo w płatach czołowo-ciemieniowych, na poziomie trójkątów komorowych, w skorupach i prawej wyspie - leukodegeneracyjne. Uklad komorowy nadnamiotowy nieco poszerzony, nieprzemieszczony, symetryczny. Z góry dzięki wielkie .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Małe, stare zmiany naczyniopochodne świadczyć mogą o przebytym mikorudarze. Jeśli nie ma objawów klinicznych nie stosuje się leczenia. Taki obraz może odpowiadać zmianom demielinizacyjnym jednak takie ogniska powinny się wzmocnić po kontraście,czego nie zaobserwowano . Poszerzenie układu komorowego mózgu wskazuje na wodogłowie. Jeśli powiększenie jest nieznaczne, może to być cecha wrodzona. Warto skonsultować wynik z neurologiem osobiście, ponieważ będzie mógł zbadać Pana neurologicznie i powiązać wszystkie objawy. U niektórych osób z czynnikami ryzyka chorób naczyniowych wprowadza się profilaktykę wtórną.