Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pojedyncze słowa u trzyletniego dziecka

Mój trzyletni synek mało mówi, teraz zaczàł chodzić do przeszkolą i słyszę że mówi trochę więcej... Mówi tylko pojedyncze słowa ale nawet nie mówi zdaniami. Czy to normalne ze w tym wieku jeszcze nie mówi, jak mu pomóc w nauce mówienia?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Proszę zachować spokój, jeżeli mowa się rozwija. W przypadku wątpliwości, co do prawidłości rozwoju dziecka zalecam konsultację z psychologiem dziecięcym.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0

Witam serdecznie,

bardzo prawdopodobne, że w kontakcie z rówieśnikami mowa Pani synka będzie się rozwijać samoistnie. Radzę jednak udać się do logopedy, który określi stopień opóźnienia mowy i dostosuje odpowiedni program ćwiczeń. Wypowiadanie pojedynczych słów w wieku trzech lat to zdecydowanie za mało.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska

0

Witam. 2 letnie dziecko (jak podają źródła naukowe) powinno już wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani 3-letni synek mówi pojedyncze słowa i nie wypowiada się zdaniami. To zdecydowanie za mało. Synek ma opóźniony rozwój mowy.
Należy skonsultować się z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy