Pojedyncze węzły chłonne w okolicy podaortalnej, przytchawicznej dolnej lewej wnęce

Witam. TK klatki piersiowej.W przednim , górnym sródpiersiu ognisko tkankowe o wymiarach w przekroju 34/15 mm odpowiadające resztkowej grsicy.Nie ma powiekszonych węzłów chłonnycg ani innycg nieprawidłowych mas.Pojedyncze weżły chłonne w okolicy podaortalnej, przytchawicznej dolnej lewej i w lewj wnęce o w wymiarze krótkim poniżej 100mm.Dwa zwapniałe guzki pozapalne o wym 5 i 2 mm u podstawy płata dolnego płuca lewego.Miaż płucny prawidłowo powietrzny.Na nerce prawej torbiel 14mm. Co to znaczy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wykryto w Pana torbiel nerki 14 mm, która będzie wymagała kontroli ultrasonograficznej co jakiś czas, pozostałe badanie prawidłowe. Proszę wynik badania skonsultować z lekarzem zlecającym.
Pozdrawiam