Pola płucne bez zmian naciekowych, o miernie wzmożonym rysunku zwłaszcza śródmiąższowym i okołownękowym

witam, mój wynik z rtg klatki piersiowej : pola płucne bez zmian naciekowych, o miernie wzmożonym rysunku zwłaszcza śródmiąższowym i okołownękowym (płuco palacza) kąty żebrowo-przeponowe wolne ,dodam że nie mam żadnych objawów . proszę o odpowiedź czy to się leczy ? kiedyś paliłem papierosy ,czy to mogło mieć wpływ na taki wynik? z góry dziękuję za odpowiedź

Witam. Zmiany są wynikiem przeorganizowania tkanki płucnej powstałym w wyniku ekspozycji na dym tytoniowy. Bardzo ważne jest, że zaprzestał Pan palenia tytoniu. Jeśli nie towarzyszą Panu objawy w postaci przewlekłego kaszlu, odkrztuszania czy duszności nie ma powodów do niepokoju i wdrażania leczenia.