Połamana czaszka, poobijany mózg i obrażenia po potrąceniu przez samochód

Witam. Mój tata leży w szpitalu w Międzylesiu na oiom-ie. Został potrącony przez samochód który jechał z ogromną prędkością. Najbardziej ucierpiała głowa, chwilę po przewiezieniu do szpitala został operowany (usunięcie krwiaka) dodatkowo tata ma połamaną czaszkę, poobijany mózg i wiele innych obrażeń. Dziś mija 5 doba od wypadku, tata jest na bardzo silnych lekach usypiających i uspokajających dlatego nie mamy z nim kontaktu. Czy mogą być jakieś efekty uboczne? Jest szansa że będzie sprawny?

Czas wykaże czy będą powikłania lub będzie sprawny, regeneracja mózgu po takim ciężkim urazie głowy trwa długo lekarze nie są w stanie wyrokować, pozdrawiam