Polip kątnicy usunięty w zabiegu kolonoskopii

Witam Moja mama podczas badania kolonoskopii miała usuniętego polipa kątnicy 6mm. wynik histo: adenoma tubulare cum dysplasia gradus mediocris et focalis gradus maioris. materiał pofragmentowany. co to oznacza? czy jest to złośliwe czy jest się czego obawiać że może to odrosnąć albo przerodzić się w złośliwego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : gruczolak cewkowy z dysplazja w stopniu średnim i miejscowo dużym. Nie jest to jeszcze nowotwór złośliwy, choć warto wspomnieć o konieczności regularnej kontroli gastrologicznej.