Polip macicy?

Jakie badanie wykryje polipa macicy? Czy taki polip jest przeszkoda w zajściu w ciążę? Czy trzeba go usunąć, czy można jakoś leczyć? Jeśli usunąć, to jak?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Polip endometrium (czyli błony śluzowej macicy) może powodować problemy z płodnością. Diagnozuje się go za pomocą USG i/lub histeroskopii. Ta ostatnia jest też metodą terapeutyczną- można tą drogą usunąć zmianę.

Pozdrawiam serdecznie!