Polipowate fragmenty endometrium w wyniku badania histopatologicznego

Witam, odebrałam właśnie wynik z badania histopatologicznego i wogóle nie wiem jak mam to ugryźć.Kanał szyjki macicy:Strzępy normotypowego endocervix o łącznej średnicy 0,1cm. Jama macicy: Polipowate fragmenty endometrium z cechami fazy sekrecyjnej o łącznej średnicy 3cm.Prosze powiedzcie mi co to znaczy? Daga

Małgorzata Panek

W wycinkach pobranych z kanału szyjki macicy znajdują się fragmenty prawidłowej śluzówki. Śluzówka macicy ma cechy przerostu (zmiany polipowate).
Proszę udać się z wynikiem badania do lekarza ginekologa.
Pozdrawiam