Polipowato-torbielowate fragmenty endometrium o cechach mieszanych

Witam, Proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego wyskrobiny z jamy macicy: polipowato-torbielowate fragmenty endometrium o cechach mieszanych, częściowo wczesnowydzielniczych, częściowo przedłuzonej proliferacji, ogniskowo hyperplastyczne, bez cech rozrostu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Obraz ten odpowiadam zmianom łagodnym - polipom. Jeżeli zostały one usunięte wskazana jest jedynie okresowa kontrola.