Połknięcie tabletek z tasiemcem

Witam,czy to możliwe,ze syn zaraził sie tasiemcem biorąc tabletki z internetu.Ma bóle brzucha.Wiem jedynie,ze to tasiemiec , którego sam miał wychodowac i brał przez 30 dni 1 białej tabletce...nie chce mi sie w to wierzyć.Prosze mi doradzić czy to możliwe?Czy to moze zarazić rodzine?Mieszkamy wszyscy pod jednym dachem jeszcze z młodsza córka .Pozdrawiam, Katarzyna

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się z Synem do pediatry. Niestety w internecie dostępne są tabletki zawierające jaja tasiemca mogące doprowadzić do zakażenia.