Połknięcie tabletki przeznaczonej do podania dopochwowego

Witam, wczoraj przez ogromną nieuwagę połknęłam tabletkę przeznaczoną do podania dopochwowego(Invag, kwas mlekowy). Biorę Yaz(24+4) i zostały mi jeszcze 3 tabletki do czterodniowej przerwy. Czy skuteczność antykoncepcji mogła być zaburzona? Oczywiście nie ma takich przypadków nigdzie opisanych, bo nikt nie połyka invagu, tylko stosuje go zgodnie z przeznaczeniem...Sklad invagu to: Lactobacillus fermentum 57A, Lactobacillus plantatum 57B, Lactobacillus gasseri 57C. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej w tej sytuacji.