Pomiar ciśnienia dla 4-latka a ból brzucha

Witam mój czteroletni synek powiedzial mi ze go boli brzuszek ale gdy spytalam gdzie pokazal na serduszko zaniepokojona zmierzylam mu cisnienie i mial 96 na 74 a puls 110. co mam robic

Mikołaj Cyganok

Witam! Przede wszystkim, jeżeli niepokoją Panią dolegliwości synka, to powinna Pani udać się z nim na wizytę do pediatry, gdyż jak się domyślam, nie posiada Pani w domu pediatrycznego kołnierza do ciśnieniomierza, bez którego pomiar ciśnienia jest w ogóle niewiarygodny. Niezależnie od domniemanych przyczyn bólu o opisywanym umiejscowieniu, których może być wiele, sugeruję zgłosić się do lekarza rodzinnego/pediatry.