Pomiar ciśnienia krwi i bóle głowy u 9-letniego dziecka

Moje 9 letnie dziecko skarży sie bardzo czesto na bole głowy. Lekarz pediatra zalecił mierzyć mu cisnienie, średni wynosi ono 110/80 czy taki wynik moze świadczyć o nadciśnienie, czy bole głowy mogą miec z tym związek, będę wdzięczna za odpowiedz, Agnieszka

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie za bardzo można stwierdzić nadciśnienie przy takich parametrach. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać podstawowe badania krwi oraz ewentualnie rozszerzyć diagnostykę o badania obrazowe.