Pomiar cukru wykonane przy zastosowaniu glukometru

Mam 61 lat .Nikt w rodzinie nie chorował na cukrzycę. Pomiary cukru wykonane przy zastosowaniu glukometru: Rano od 84 do 113.Godzinę po posiłku 150-180, 2godziny po posiłku 120-138, W jednym przypadku wartość pomiaru wykonana godzinę po posiłku wyniosła 260. Czy jednorazowy wzrost cukru ponad 200 może swiadczyć o cukrzycy 2 typu, czy wymaga konsultacji z lekarzem, czy być może był wynikiem błędu dietetycznego,

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa. Niemniej jednak oznaczenie (w laboratorium) powyżej 200 na czczo oznacza cukrzycę.