Pomiary temperatury przy planowaniu ciąży

Od 5 mcy staramy się z mężem o dziecko. Zaczęłam prowadzić pomiar temperatury codziennie o 6 rano. Robię to nie podnosząc się z łóżka a termometr kładę pod język. Zaczęłam pomiary w 6 dc. i oto kolejne wyniki: 35,82 35,98 35,72 35,80 35,94 35,56 35,50 35,44. Zauważyłam, że temp. utrzymuje się cały czas poniżej 36 st. Nie wiem czy powinnam się tym martwić? Patrząc na wykresy innych kobiet w internecie nie widziałam aby któraś miała tak niskie temperatury. Dodam że moje cykle są dłuższe niż 40 dni

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie nie ma powodów do obaw w tej sytuacji. Jeżeli rzeczywiście staracie się Państwo juz od dawna sugerowałbym wykonać badania hormonalne oraz USG.

Szanowna Pani!

Przy cyklach powyżej 40 dni owulacja powinna wystąpić dopiero ok.25 dnia cyklu.Proponuję więc , aby Pani nadal spokojnie mierzyła temperaturę przez cały cykl.Poza tym należałoby mierzyć temperaturę przez kilka cykli,żeby móc coś wywnioskować.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka