Pominięcie 13. tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwo ciąży

Pominiecie tabletki antykoncepcyjnej Pominęłam 13 tabletke antykoncepcyjna Harmonet i w tym dniu współżyłam . Nastepnego dnia przyjełam 13 i 14 tabletke.Jakie jest ryzyko ciąży?Co powinnam zrobic?

Witam. Ryzyko ciąży w takim wypadku jest dosc duże. Proponuje oznaczyć poziom beta hcg we krwi a w przypadku stwierdzenia ciąży odstawic doustna antykoncepcje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istnieje pewne ryzyko ciąży w tym przypadku. Warto wykonać test ciazowy w 14 dniu po stosunku. Dodatkowo w razie potwierdzenia ciąży należy odstawic tabletki.