Pominięcie 15. tabletki antykoncepcyjnej i brak przerwy pomiędzy blistrami

Witam ! Jestem w trakcie brania 1 opakowania tabletek. W 15 dniu zapomniałam tabletki i tej nocy odbyłam stosunek(, dzien przed rowniez). Około 5h od momentu w którym powinnam wziąć tabletke. Zorientowałam sie 2 dnia przy braniu kolejnej tabletki. Tak więc wzięłam dwie. Postanawiając nie robic przerwy i gdy skończę 1 opakowanie zacznę drugie. Czy jest możliwość iż zaszlam w ciążę ? Bardzo proszę o odpowiedz.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pominięcie tabletki w trzecim tygodniu wraz z odbyciem stosunku nie rokuje zbyt dobrze. Nie oznacza to oczywiście iż do zapłodnienia musiało dojść, jednak taka szansa jest duża. Muszę także poinformować iż jeżeli ma Pani uzasadnione podejrzenie co do możliwości zajścia w ciążę to przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jest przeciwwskazane. Konieczne jest aby udała się Pani do ginekologa.