Pominięcie 16 tabletki antykoncepcyjnej a postępowanie podczas stosowania drugiego opakowania

Przez zalatanie zapomniałam o 16 tabletce i wzięłam ją po ok 24 godzinach wraz z następną. Jak wygląda moja sytuacja z zabezpieczeniem jeżeli 16 tabletkę wzięłam razem z 17, dokończyłam blister i teraz jestem w trakcie 2 dnia przerwy.. Wczoraj kochałam się z chłopakiem z zabezpieczeniem. Jak mam postępować z drugim blistrem i jakie jest ryzyko ciąży.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby niewykonywanie przerwy. Jeżeli jednak ona już trwa można ją dokończyć i rozpocząć kolejne opakowanie zgodnie z planem. Proszę jednak zabezpieczać się dodatkowo przez całą przerwę oraz tydzień w trakcie nowego opakowania.