Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych Marvelon

Witam, Stosuję antykoncepcję od ponad roku - biorę Marvelon. W ten weekend wyjechałam i nie wzięłam ze sobą tabletek. Nie wzięłam 7 i 8 tabletki, a w niedziele i wczoraj wzięłam 9 i 10. Wczoraj natomiast dostałam okres. Czy mam wykończyć blister, który zaczęłam 12.10, czy może przerwać. Co w przyszłości robić w takiej sytuacji?

Mariusz Sadowski Ginekologia

Tabletki należy brać zgodnie z oznaczeniem. W przyszłości takiej sytuacji ma nie być!