Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej i wystąpienie krwawienia

Mam problem z miesiączką. Biorę tabletki ale zapomniałam wziąć jednej (z pon na wtorek) wzięłam 2 następnego wieczora. (wtorek). Miałam duży wysiłek fizyczny bieg na 10 km i wieczorem zaczełam plamić. W piatek skończylam tabletki ale cały czas krwawię teraz powinnam dostać okres wtorek-środa i nie wiem czy po tym moge brać normalnie tabletki czy one działają co mogło być przyczyną?? I czy to plamienie traktować jako okres (jajniki cały zeszły tydzień bolały jak zawsze)

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nieregularność cykli i pojawienie się krwawienia może być objawem niepożądanym stosowania antykoncepcji hormonalnej. W przypadku braku poprawy i powrotu do regularnych cykli wymagana jest konsultacja ginekologiczna.