Pominięcie okresu w przerwie pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnymi

Witam! Dwa dni temu zaczęłam przerwę miedzy jednym a drugim blistrem tabletek, wiec czekam na pojawienie się okresu dziś lub jutro, jednak dostałam nagła wiadomość o wyjeździe w weekend i chciałabym przesunąć okres, czy mogę teraz rozpocząć nowy blister, czy to zadziała?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej można rozpocząć nowy blister wcześniej.