Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej i zmiana na inny preparat

Dzień dobry, jestem w trzecim tygodniu brania tabletek (21+7) i nie pamietam czy dzisiaj ja zabralam (boje sie, ze zamiast ja polknac to przez przypadek wyrzucilam do kosza). Wzięłam wiec kolejna tabletkę, która powinna zabrac jutro. Czy w takim razie mam skończyć branie tabletek o dzień wcześniej? Dodam, ze zmieniam tabletki i kolejne to typu 24+4 i ginekolog kazał mi je zabrac w 1 dniu krawienia. I moje pytanie, czy wszystko jest dobrze i czy moge współżyc bez obawy o ciążę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skrócenie okresu przyjmowania antykoncepcji nie wpłynie na ochronę. Proszę dodatkowo nie wykonywać przerwy pomiędzy opakowaniami.