Pominięcie ostatniej tabletki Yasminelle a możliwość ciąży

Witam, od dluzszego czasu przyjmuje yasminelle, w zeszla niedziele powinnam wziac ostatnia tabletke ale zapomnialam, nie chcialam od razu zaczynac kolejnego opakowania bo postapilam tak miesiac wczesniej, zaczelam przerwe, kolejna tabletke powinnam wziac w nastepna niedziele ale zapomnialam, blister zaczelam w poniedzialek i w tym samym dniu odbylam stosunek. czy jest mozliwosc ciazy? z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Każda metoda antykoncepcyjna nie zapobiega ciąży w 100%, a wszelkie błędy w stosowaniu leków zwiększają ryzyko niechcianej ciąży.