Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

We wtorek 6 sierpnia powinnam wziąśc pierwszą tabletkę z nowego opakowania tab. anty. ale zapomniałam wzięłam ją 7 sierpnia dzień później. 10 sierpnia kochałam się z chłopakiem i a w pon. 12 dostałam ponownie okres takie plamienia nie obfite. Zastanawiam się czy możliwe że jeśli wzięłam dzień później tab. to mogę byc w ciąży i skąd te plamienia? Zaznaczam że po odstawieniu tab. i w czasie 8 miałam normalnie okres i przed okresem w środę 31 również się kochałam.
KOBIETA ponad rok temu

Niefarmakologiczne metody leczenia menopauzy

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jakie są sposoby leczenia przykrych dolegliwości towarzyszących menopauzie? Dowiesz się tego z naszego filmu.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie oczywiście zapomnienie tabletki mogło wpłynąć na ryzyko zajścia w ciąże, jeżeli rzeczywiście zapomniałaś wziąć tabletki po okresie przerwy niestety okres ten był okresem niebezpiecznym w stosunku do zajścia w ciąże . Inną sprawą sąk śródcykliczne krwawienia , które czasami mogą występować fizjologicznie u kobiety . Polecałbym wykonanie testu ciążowego w czternastym dniu od ostatniego stosunku bądź w dniu spodziewanego okresu .

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy