Pominięcie po stosunku tabletki z ostatniego tygodnia stosowania antykoncepcji

Witam. Od roku biore tabl. antykoncepcyjne Sidretella20. We wtorek uprawialam z partnerem stosunek,i doszedł we mnie,natomiast w srode zapomnialam przyjac tabl. i zażylam ją 15 godz po czasie. Dodam ze zapomniana tabl byla z ostatniego tyg blistra. Kolejne tabletki przyjmowalam juz normalnie i dzis zamiast zrobic 7 dni przerwy rozpoczelam kolejne opakowanie. Jak wysoka jest mozliwosc zajscia w ciaze?Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Żadna metoda antykoncepcyjna nie zapobiega w 100% ciąży. Ryzyko zapłodnienia zwiększa się w zależności od błędów pacjenta, np. w przypadku pominięcia tabletek. W celu oceny czy doszło do zapłodnienia należy wykonać test ciążowy po około 14 dniach od współżycia.