Pominięcie przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Czy dałoby radę przesunąć okres tabletkami antykoncepcyjnymi? Mój problem tkwi w tym, że to będą moje pierwsze tabletki i zacznę je brać od października i po 21 tabletkach nie robiąc przerwy 7 dniowej zacznę brać kolejne opakowanie, bym nie miała okresu w listopadzie. Czy dałoby tak radę? Czy będą jakieś problemy? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to działanie zalecane ale można postąpić tak jak Pani planuje. Proszę tylko pamiętać aby nie robić tak zbyt często. Po drugim opakowaniu koniecznie wykonaj już przerwę 7 dniową przed trzecim opakowaniem.

Jest to możliwe przy stosowaniu leków antykoncepcyjnych monofazowych
można je przyjmowaćw sposób ciągły ale w okresie zakończenia
przyjmowania 1 opakowania i rozpoczęcia 2 może nastąpić plamienie