Pominięcie przerwy podczas stosowania pierścienia antykoncepcyjnego

Stosuję pierścień antykoncepcyjny Nuvaring około pół roku. Pierwszy raz postanowiłam, że chcę pominąć siedmiodniową przerwę i tym samym miesiączkę. Po wyjęciu 'starego' krążka włożyłam od razu nowy. Czy ochrona antykoncepcyjna w tym przypadku przy pominięciu miesiączki będzie cały czas zachowana?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ochrona będzie zachowana w takiej sytuacji.