Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych a krwawienie

Witam, Ze wzgl�du na zesp� policystycznych jajnik�w jestem na pigu�kach od 13 lat z kr�tkimi przerwami. Pomin�am dwie pigu�ki w pierwszym tygodniu, stosunek odby� si� 48h przed pomini�ciem pierwszej z nich. Nie kontynuowa�am tabletek po ich pomini�ciu. po 2 dniach pojawi�o si� do�c obfite krwawienie ( trwa�o 4 dni). nast�pnie 3 dni p�niej zacze�o si� nast�pne krwawienie. Nie min�o jeszcze 14 dni od stosunku �eby zrobi� test. Jakie jest ryzyko cia�y? dlaczego drugie krwawienie wyst�pi�o tak szybko? czy wyklucza ci��e i powinnam rozpocz�c nowe opakowanie tabletek? dzi�kuj� za odpowied�

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z nagłymi wahaniami hormonów. Proponuję odczekać do nowego cyklu z rozpoczęciem antykoncepcji. Szansa na ciążę jest mała.