Pominięcie tabletki a zachowanie ochrony antykoncepcyjnej

Witam zapomniałam wczoraj wziąć tabletki zawsze biorę ok godz 18 a wczoraj nie wzięłam wzięłam rano ok 5 30 kolejna o stałej porze... Dopiero zaczęłam brać tabletki a teraz kończę 3 tydzień czy nadal mam zabezpieczenie czy już nie?

Lek. Paweł Szadkowski

Ciężko być pewnym, gdyż minęło ok 12 godzin, a jest to graniczna ilość czasu, która pozwala na zachowanie ochrony. Prawdopodobnie jest Pani chroniona, ale lepiej przez pierwszy tydzień nowego opakowania stosować dodatkową ochronę mechaniczną.