Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a okres

Witam, mam takie pytanie gdyż stosuje tabletki antykoncepcyjne od ok 3 miesiecy lecz przy 3 opakowaniu po tygodniowej przerwie wzielam jedna tabletke a reszte opakowan zgubiłam i niestety nie miałam mozliwosci spotkania sie z swoim ginekologiem po tygodniu dostałam okres i w ten sam dzien lekarz przepisał mi tabletki anty którą wzielam własnie w tym pierwszym dniu krwawienia i moje pytanie jest takie czy to był okres czy po prostu krwawienie z odstawienie i nie jestem w dalszym ciagu zabezp.?

Małgorzata Panek

Jest to krwawienie z odstawienia. Do końca tego cyklu i przez pierwsze 7 dni nowego opakowania powinna się Pani dodatkowo zabezpieczać.
W razie wątpliwości proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam