Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwo ciąży

Witam serdecznie! pierwszy raz w życiu biorę tabletki antykoncepcyjne. Jestem w trakcie 1 opakowania. Dnia 17.08 zażyłam pierwszą tabletkę. W dniu 15stym zapomniałam tabletki (biorę zawsze okolo godziny 20:15). Tej nocy odbyłam stosunek! O pominięciu tabletki zorientowałam się dnia następnego, w momencie gdy chciałam wziąć 16stą tabletkę. Wzięłam dwie na raz, postanawiając nie robić przerwy. W poprzednie dni odbywałam również stosunki. Czy jest ryzyko ciąży? Bardzo proszę o odpowiedz.
KOBIETA ponad rok temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli przerwa od pominięcia tabletki do przyjęcia tej i kolejnej jest większa niż 12 h ochrona antykoncepcyjna może zostać zmniejszona a to może prowadzić do wystąpienia owulacji. Ryzyko ciąży w opisanej sytuacji istnieje chodź nie jest ono duże. Warto wykonać test ciążowy najwcześniej po 10 dniach od stosunku. Proszę pamiętać iż antykoncepcja hormonalna jest przeciwwskazana jeżeli podejrzewa się ciąże.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Jak zawsze, człowiek jest najsłabszym ogniwem łańcucha. Niestety, ryzyko zajścia w ciążę oczywiście istnieje. Proponuję po zakończeniu opakowania odczekać 1 cykl, po 2 tyg. wykonać test ciążowy i powrócić do antykoncepcji w przypadku wyniku negatywnego. Acha, i proszę być bardziej regularną, bo inaczej nici z pewnego zabezpieczenia.
Dr med. Leszek Włodarczyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy