Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a zmiana na zastrzyki antykoncepcyjne

zapomniałam wziąść 17 tabletkę antykoncepcyjna i wziełam ją następnego dnia razem z 18 tabletki biore o godz 20.00 i tego samego dnia kiedy jej nie wzięłam współzyłam z mężem rano.. czy jest możliwość zajśćia w ciąże i wiem ze zgodnie z ulotką powinnam wziąść kolejen opakowanie bez przerwy ale co jesli przechodze na zastrzyki i wraz z okresem mam isc sobie na zastrzyk do tego czasu zabespieczac sie dodatkowo?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, ochrona antykoncepcyjna mogłaby zostać zachwiana. Proponuję konsultację z ginekologiem jeżeli chce Pani zmienić metodę antykoncepcyjną. W innej sytuacji wystarczy nie robić przerwy.