Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a zmiana tabletek

Witam! Biore tabletki antykoncepcyjne jednak jedną zgubiłam. Tabletki biorę zawsze regularnie z przesunięciem o jeden dzień. Ostatniego dnia brania tabletek zażywam już tabletki z następnego blistra. W tym miesiącu lekarz zmienil mi tabletki na zamiennik. Czy ostatniego dnia, kiedy brak mi tabletki mogę wziąć ten zamiennik bez żadnej konsekwencji?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli zamiennik ma taki sam skład hormonalny to oczywiście można tak zrobić. Można także potraktować tą ostatnią tabletkę jako pierwszy dzień przerwy.