Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i stosunek bez zakończenia

Witam. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. W sobotę zapomniałam wziąć tabletki (przedostatnia), z rana odbyłam stosunek bez zakończenia w środku, od razu po nim przypomniałam sobie o nie wziętej tabletce i szybko ją wzięłam to ok. 15 godzin.. Wieczorem wzięłam ostatnią tabletkę i zrobiłam przerwę. Czy mam powody do obaw zajścia w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym wyjściem byłoby działanie polegające na rozpoczęciu 7 dniowej przerwy już w czasie pominięcia przedostatniej tabletki. Jednak na to już za późno. W takim razie proponuje rozpocząć kolejne opakowanie bez tej przerwy.