Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym i trzecim tygodniu a 7-dniowa przerwa

Witam.Postanowiłam brać tabletki antykoncepcyjne. Jestem na 1 opakowaniu, ale niestety zapomniałam wziąć 1 tabletki w pierwszym tygodniu i teraz w trzecim.. Zostały mi jeszcze 4 tabletki do końca (biorę od poniedziałku) i nie wiem czy powinnam zrobić 7-dniową przerwę przed czasem czy od razu wziąć następne opakowanie bez robienia przerwy? Dodam, że tabletki, których zapomniałam wzięłam po ok.24h i wzięłam 2 naraz za 1 i 2 razem kiedy zdarzyło się się zapomnieć. Nie wiem co teraz. Proszę o pomoc!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie powinna Pani robić 7 dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami.