Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu

Pominięcie tabletki w pierwszym tyg. Nowy blister zaczelam w piątek (t.j 18.04), czyli w pt, sob tabletki bralam regularnie. W niedziele zapomnialam, wzielam w pon rano i w pon wieczorem kolejną. We wtorek kolejna tabletke, w środe odbylam stosunek bez zabezpieczenia, wzięłam tabletke. Czy jest duze prawdopodobieństwo ze moge zajsc w ciążę ? Dodam, ze nie bylo stosunku w tygodniu poprzedzajacym nowy blister. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przerwa nie była dłuższa niż 12& (opóźnienie) nie ma powodów do obaw. Jeżeli jednak przyjęła Pani tabletkě antykoncepcjną nieco później ochrona antykoncepcyjna mogła zostać obniżona.