Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu

Witam! Pojawił się u mnie problem pominięcia tabletki. Zapomniałam wziąć tabletki pod koniec 3 tygodnia (w piątek, a kończę blister w poniedziałek zawsze). W sobotę przyjęłam po 24 h 2 tabletki (tę, o której zapomniałam i z soboty). Co mam teraz zrobić? Wziąć ostatnią tabletkę w poniedziałek i zacząć kolejne opakowanie bez 7-dniowej przerwy? Kiedy będę zabezpieczona ponownie? Biorę Yasminelle od ponad roku. Dodatkowo współżyłam z chłopakiem kilka dni przed tym, jak zapomniałam tabletki :(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, powinna Pani rozpocząć kolejne opakowanie bez robienia przerwy, czyli już od wtorku. Wtedy zabezpieczenie będzie utrzymane, nie będzie ryzyka, że dojdzie do owulacji i zapłodnienia w wyniku odbytego stosunku. Inną opcją było zakończenie opakowania w momencie, kiedy przypomniała Pani sobie o tabletce, czyli w tym przypadku ostatnią tabletką byłaby ta przyjęta w czwartek. Następnie wykonałaby Pani 7-dniową przerwę i rozpoczęła kolejne opakowanie jakby nigdy nic. Obie opcje są jednak dopuszczalne, tak więc nie ma czym się denerwować.

Pozdrawiam serdecznie!