Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu stosowania a zwymiotowanie jej

Dzień dobry, biorę yasminelle już trzeci rok, ale dzisiaj rano przypomniałam sobie, że w piątek nie wzięłam tabletki. Odruchowo wzięłam pominiętą, ale jeszcze nie dzisiejszą. Następnie spostrzegłam, że jest to trzeci tydzień, więc prawidłowo powinnam wziąć jeszcze dzisiejszą tabletkę i przyjąć następny blister bez przerwy. Niestety spanikowałam, bo ze względu na wakacje zrobiłam już tak miesiąc temu.Postanowiłam zwymiotować tabletkę i uznać, że od piątku zaczęłam tydzień przerwy. Czy mogę tak?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogólnie rzecz ujmując mogła Pani tak postąpić. Dodam tylko iż nie konieczne było prowokowanie wymiotów i zwracanie przyjętej tabletki przed zastosowaniem 7 dniowej przerwy. Pierwszą tabletkę o której Pani zapomniała polecam potraktować już jako pierwszy dzień przerwy.