Pominięcie trzech tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam serdecznie. Zazywam tabletki mercilon(21dni+7dni przerwy). Wlasnie jestem w trakcie drugiego opakowania, niestety gdzies je zawieruszylam i nie posiadam 3 ostatnich tabletek. Wczoraj o 21.00 powinnam zazyc 19 tabletke, jednak o niej zapomnialam, potem wystapil stosunek. Potem okazalo sie ze te 3 tabletki zgubilam. Czy zatem wystepuje ryzyko ciazy? Czy po prostu moge przesunac krwawienie o 3 dni? A nastepne opakowanie zaczne szybciej? Bardzo prosze o szybko odpowiedz. Z gory dziekuje.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dokładnie tak należy zrobić. Proszę potraktować te pominięte 3 tabletki jako przerwę i z tabletek placebo przyjąć tylko 4 sztuki.