Pominięcie trzech tabletek antykoncepcyjnych w cyklu

Witam, Zażywam tabletki antykoncepcyjne microgynon 21. Wczoraj musiałam wyjechać i zapomniałam wziąć ze sobą tabletek, co za tym idzie pominę 3 pigułki. Jestem w 2 tygodniu ich brania, a z partenerem zawsze zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywą. Jak mam brać tabletki po powrocie?zrobić od razu 7dniową przerwę, czy dokończyć blister i zrobić przerwę po ukończeniu brania? Co jeśli wystąpi teraz krwawienie z odstawienia ? Czy dostane je również w terminowej 7 dniowej przerwie jeśli ją zrobię?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po trzydniowym odstępie może pojawić się krwawienie z odstawienia. Jeżeli jest to już drugi tydzień chyba najwłaściwszym wyjściem będzie potraktować te trzy dni jako czas wliczony już w przerwę i dalej po jej zakończeniu rozpocząć nowe opakowanie.